top of page
Пошук

Сімейні вечори: які книги про Різдво почитати

  • Фото автора: Волинська ОЮБ
    Волинська ОЮБ
  • 4 груд. 2024 р.
  • Читати 4 хв


Пропонуємо підбірку книг із полиць нашої бібліотеки з різдвяними мотивами. Ми прагнули, щоб цей перелік літератури став святковим подарунком для кожного, хто прагне відновитися духовно у тяжкий час виснаження тривогами, втратами, болем, допоможе відчути атмосферу Різдва та зимової казки.


Михайло Стельмах "Щедрий вечір"


Глибокий і зворушливий твір, який відображає українські традиції, культуру та людські цінності, передає атмосферу свята, родинного тепла та щедрості наших предків. Природа відображає настрій людей у  гармонії з навколишнім світом.


"Хоч убога-убога наша хатина, та в цей вечір і вона покращала, побагатшала. Її бідність скрасили і вишиті рушники, і кетяги калини, і запашне сіно на покуті, й свят-вечірній стіл. На ньому зараз лежать три хлібини, грудка солі, височіє стос гречаних млинців і стоять з різними пісними стравами ті святешні мальовані полумиски, що бажають добрим людям і здоров'я, і щастя, і червоного цвіту.

   Батько перший заходить за стіл, оглядає всі страви, від куті з маком до миски з бобом, і поглядом дякує матері за її старання... А який він поважний стає, навіть не посміхнеться, коли виносить корівчині покуштувати кожної страви, зготованої на свят-вечір".

"В цей вечір щедрість проявляється не лише у подарунках, а й у добрих словах та вчинках".

"Свято це час, коли всі збираються разом, і навіть найменші дрібниці набувають великого значення".

"Сніг тихо падав, і від цього виглядало все так, ніби світ навколо святкує разом з нами".

"Кожен відчував, що це не просто вечеря, а справжнє свято душі".


  Стельмах М. П. Гуси-лебеді летять... ; Щедрий вечір : повісті / М. П. Стельмах. – Київ : Веселка, 1993. – 319 с. : іл. – (Шкільна бібліотека).


Олена Пчілка "Сосонка"


Оповідання не втрачає своєї актуальності, адже нагадує нам про силу рідного дому, прагнення щастя попри соціальну нерівність, а також доброту, чуйність, любов до природи. Твір написаний кращою літературною мовою, яка властива Олені Пчілці, тому читач зможе розширити свій  словниковий запас, розвинути образне мислення і просто отримати неймовірне задоволення.


"Аж і справді "диво" предивне побачив Івась! Як повела його ввечері нянька в покої, та як став він на порозі тієї панської світлиці, та як глянув він на ту сосонку, то аж оторопів!

Світе мій ясний! Івась навіть не пізнав своєї сосонки! Вся вона сяє свічечками, ліхтариками, все гілля обчіпляне яблучками, якимись цяцьками, червоними, синіми, золотими, аж у очах мигтить! Під сосною, на примості, стоять ляльки, коники, щось таке ще... А ось кругом сосонки почали ходить такі дивні діти чи, може, то живі ляльки? Такі гарні, кучеряві, так штучно повбирані... Що се таке?.. Чи сниться, чи справді діється?..

А сосонка стоїть, сяє як зоря в небі! Ну, й тішилася ж вона!"


Пчілка О. Сосонка / Олена Пчілка // Українська мова та література. – 2003. – №11. –С. 22–23.


Саллі Ніколлз "Різдво у часі"

Поєднання пригод, чуда, подорожей у часі – усе це про цю книгу, яку вважають світовим різдвяним бестселером. Вона є частиною захопливої серії творів для дітей «Гонитва у часі», створеної талановитою авторкою Саллі Ніколлз.

Головні герої – юні Рубі та Алекс, знаходять чарівний спосіб подорожувати у часі. Під час однієї зі своїх пригод вони потрапляють до минулого, де зустрічають нових друзів і дізнаються багато цікавого про Різдво. Їм доведеться вирішити чимало загадок і пережити неймовірні пригоди, щоб повернутися додому вчасно до Святвечора у колі своєї родини.

Ця книга наповнена духом Різдва, теплом та чарівністю, тому є ідеальним читанням для всієї родини під час святкового сезону.


"– Хто взагалі святкує Різдво в готелях? – запитала Рубі Пілігрим, яка, набурмосившись, витріщалась у вікно.

–  Люди, які не люблять готувати? – припустив Алекс».

"На Різдво в будинку Еплкот завжди вирувало життя. Тітонька Джоанна організовувала для своїх відвідувачів святкування повною мірою, на три дні. У святкування входив спів різдвяних пісень у селі, музичний вечір у вітальні та вікторина до Дня подарунків. За різдвяним сніданком можна було випити ігристого вина, а на Святвечір та Різдво вечерю подавали при свічках. Тітонька Джоанна мала приготувати всі страви. Алекс і Рубі потайки погоджувалися, що це все не дуже було схоже на Різдво. Однак багатьом дорослим таке подобалося, тому всі кімнати в будинку були зарезервовані на кілька місяців заздалегідь.

Та цього разу, здавалося, їй доведеться все скасувати"


Ніколлз С. Різдво у часі : [для дітей мол. та серед. шк. віку] / С. Ніколлз ; [пер. з англ. Ю. Садоха]. – Тернопіль : Ранок, 2021. – 208 с. - (Серія "Гонитва у часі"). – Назва ориг.: A Cyristmas in time / Sally Nicholls


Том Флетчер "Різдвозавр"

Флетчер Т. Різдвозавр : [роман : для мол. та серед. шк. віку] / Т. Флетчер ; пер. з англ. М. Сахно ; іл. Ш. Девріса. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 384 с. : іл.


Віка Мізюк "Муха дзвоник і Різдво"

Мізюк В. Муха, дзвоник і Різдво : [повість : для мол. і серед. шк. віку] / В. Мізюк ; намал. Г. Олійко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 240 с.


Микола Гоголь "Вечори на хуторі біля Диканьки"

Гоголь М. В. Вечори на хуторі біля Диканьки : [повісті] / М. В. Гоголь. – Київ : Septima, 2009. – 416 c. – (Країна чудес).


Чарльз Дікенс "Різдвяна пісня у прозі"

Діккенс Ч. Різдвяна пісня в прозі : або Різдвяне оповідання з привидами / Ч. Діккенс ; пер. з англ. О. Косач-Кривинюк. – Київ : Знання, 2018. – 175 с. – (English Library).


Чарлз Діккенс "Різдвяна ялинка"

Діккенс Ч. Різдвяна ялинка : есе / Ч. Діккенс // Всесвіт. – 1999. – №1. – С.117–126.


Богдана Матіяш "Казки Різдва"

Матіяш Б. Казки Різдва / Б. Матіяш ; іл. В. Штанка. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 123 с.


 
 
 

Comments


  • 6422206

© 2023 Волинська обласна бібліотека для юнацтва

bottom of page